Marko Vesić (1999), kompozitor i istraživač, student je master programa kompozicije na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu (klasa doc. dr Vladimira Koraća) koji stvara u domenu savremene muzike, poezije i postkonceptualnih umetničkih praksi. Pre studija kompozicije, pohađao je SMŠ „Josip Slavenski“ na odseku za muzičku teoriju ostvarujući zapažene rezultate na takmičenjima iz teorijskih predmeta i kompozicije, uporedo sa XIV beogradskom gimnazijom koju, kao učenik prirodno-matematičkog smera, završava kao đak generacije – po drugi put. Pored stvaralaštva, svoja istraživanja usmerio je i ka polju primenjene estetike, teorije umetnosti i savremenih filozofskih i teorijskih praksi sa ciljem da iz socio-kulturalne i neurokognitivne perspektive istraži pitanja muzičkog stvaralaštva i kulture uopšte.
Usavršavao se na masterklasovima kompozitora Nikite Koškina, Vanese Lan i Martijna Pedinga, a sarađivao je i sa vizuelnim umetnicima, pesnicima (na čijim večerima izvodi svoju performativnu poeziju – Orfisti, Mladi i Zeleni), kao i sa studentima arhitekture. Učesnik je više projekata (Instant ringišpil, FDU; međunarodni projekat MOTO-a, Opera: Past, Present, Perfect!; internacionalni projekat savremene muzike (Mađarska, God), Hangzavart?; projekat Vizuelna muzika – Lazara Aleksandra, FLU; samostalni projekat Kompozitor [ni]je prisutan: strujanja beogradske scene). Takođe, deo je pobedničkog tima umetničkog hakatona Oda Betovenu u organizaciji Austrijskog kulturnog centra i Laboratorije interaktivnih umetnosti (FDU) čiji je rad prikazan u vidu 3D maping-multimedijalne projekcije na Austrijskoj ambasadi. Dobitnik je nekoliko nagrada za kompozitorsko (Konstantin Veliki, I nagrada ULJUS-a) i esejističko stvaralaštvo u domenu filozofije i teorije (I nagrada na konkursu Fondacije Lazar Vrkatić – 208 učesnika).
Svoje radove predstavio je na Internacionalnom simpozijumu „Dani Vlade S. Miloševića“ u Banjoj Luci (2019, 2021), internacionalnoj konferenciji Research of Young Musicologists, Moskva (online, 2020), Festivalu studenata scenskih umetnosti u okviru Pedagoškog foruma (2020, 2022), multidisciplinarnoj studentskoj konferenciji Filozofskog fakulteta UUB, Stimuluskup (2022), nacionalnoj studentskoj konferenciji Savremeni tokovi u izučavanju jezika, književnosti i kulture u organizaciji Filološkog fakulteta UUB (2022) i na webinaru Sarajevske akademije umetnosti, Podijelimo znanje (2020, 2022), dok je na međunarodnom skupu Psihologija & Muzika autorstvo delio sa prof. dr Sanelom Nikolić (2022, FMU).
Pohađao je Letnju školu za angažovanu demokratiju – ANDEM u organizaciji Instituta za filozofiju i društvenu teoriju (2020), a primljen je i na dvosemestralni program Akademije liberalne politike u okviru Libertijanskog kluba – LIBEK (2020/21). Uporedo sa njim, učesnik je edukativnog programa Centra za politike emancipacija (CPE) – Studije socijalizma: Kako prevazići kapital (2020) u cilju uspostavljanja metapolitičke pozicije i temeljnijeg razumevanja savremene demokratije, politike te njihove implementacije unutar umetničkih i teorijskih praksi.
Njegova dela izvođena su u više koncertnih sala u Beogradu (Beogradska filharmonija, UK „Palilula“, SKC, Narodni muzej, Kvaka 22, Muzej savremene umetnosti u Beogradu) te na festivalima KoMa i Festum, a kompozicija Day Off uvrštena je u kompilaciju Pop depresije „Klavirsko nebo #4“ koja promoviše alternativnu scenu indi klasične muzike Balkana. Okušao se i kao kompozitor primenjene muzike u eksperimentalnom filmu Bezumlje moje stvarnosti (2021) rediteljke Veronike Milić i elektroakustičkom radiofonskom delu Abel-tone („edži“) u kolaboraciji sa mađarskim umetnikom Čabom Velagi (2022). Njegova klavirska svita uvrštena je u zbirku Imaginacije – pijanističko stvaralaštvo mladih srpskih autora u redakciji profesora Miloša Pavlovića, istaknutog pedagoga i pijaniste. Deluje kao moderator umetničkih večeri, piše za studentske časopise Musicum Impressum i KuŠ! i svira u bendu Mnogo buke ni oko čega sa kojim nastupa u zemlji i inostranstvu. Član je SOKOJ-a i Udruženja muzičara džeza, zabavne i rok muzike Srbije.